O NASZYM PRZEDSZKOLU

" Roześmiane buzie, wesołe oczęta.
Kto tutaj przychodzi zawsze nas pamięta.
U nas się pobawisz i nauczysz wiele,
a z każdą minutą będzie Ci weselej".

Publiczne Przedszkole nr 1 w Jeleśni zostało utworzone zgodnie z przepisami oświatowymi na mocy dezyzji o nr 138/7/85 Inspektora Oświaty i Wychowania w Jeleśni z dnia 1 września 1985 r. Początkowo mieściło się w budynku po szkole rolniczej, który znajdował się naprzeciw Kościała Parafialnego w Jeleśni.

W roku 1997 zostało przeniesione do budynku Urzędu Gminy przy ul. Plebańskiej 1. Tam prowadziło swoją działalność przez 18 lat , tj. do 30 sierpnia 2015 r. Od 1 września funkcjonuje w Zespole Szkół Nr 1 w Jeleśni, ul. Rynek 11.

W przedszkolu znajdują się dwie sale zabaw dla dzieci, łazienka dla obu grup i szatnia. W przedszkolu dzieci korzystają z trzech posiłków o jednakowych porach dnia,które są przygotowywane w kuchni szkolnej i wydawane na szkolnej stołówce.
W grupie młodszej dzieci codziennie leżakują po obiedzie.

Przedszkole dysponuje 50 miejscami przyjęć dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.
Praca wychowawczo - dydaktyczna i opiekuńcza z dziećmi prowadzona jest w podziale na dwie grupy wiekowe, tj. 3,4 latki - grupa młodsza oraz 5,6 latki - grupa starsza. Dzieci 5,6 letnie realizują w przedszkolu obowiązkowe przygotowanie przedszkolne.

Organem prowadzącym dla przedszkola jest Gmina Jeleśnia, a nadzorującym pracę pedagogiczną Kuratorium Oświaty w Katowicach z Delegaturą w Bielsku - Białej.