Szpital Pluszowego Misia

To było niecodzienne spotkanie w naszym przedszkolu w dniu 30 października br. ze studentkami medycyny z Katowic, które realizują międzynarodowy projekt pod tą samą nazwą „ Szpital Pluszowego Misia”.
To dzień w którym nasze przedszkolaki oswajały się ze stresem i strachem, który czasem towarzyszy wizytom lekarskim lub pobytowi w szpitalu. Dzieci poprzez zabawę poznawały sprzęt lekarski, wspaniale odnajdywały się w roli odpowiedzialnych opiekunów i przychodziły do „Szpitala” z ulubionym, aczkolwiek „chorym” misiem. Studentki – panie lekarki, osłuchiwały pluszowych podopiecznych kolorowymi słuchawkami, tłumaczyły dzieciom jak postępować z chorym misiem, aby powrócił do zdrowia oraz wręczały na pamiątkę komplet tęczowych recept i skierowań. Zabawa była bardzo ciekawa i pouczająca, dzieci doskonale pełniły swoje role i z ufnością podchodziły do studentek. Pod ich fachowym okiem potrafiły nawet zrobić swoim chorym maskotkom zastrzyki czy badania USG.
Mamy nadzieję, że to spotkanie pozwoli dzieciom odważniej i bez strachu przechodzić wizyty lekarskie gdy zajdzie taka potrzeba. Czego życzymy wszystkim dzieciom.

Relacja 2012-11-07, 21:21 | autor: Barbara Górna