JESIENNE WSPOMNIENIA

"Dzień Pieczonego Ziemniaka".

Święto dziś ziemniaka mamy, tak więc wszystkich zapraszamy. Na konkursy i zawody, na zagadki i podchody.Niech zjednoczą się rodziny i niech mają dziarskie miny.Uśmiech, humor i zabawa, to jest najważniejsza sprawa.

W ciepły i słoneczny jesienny dzień, a nawet zdawać by się mogło, że to jeszcze lato, przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 w Jeleśni wspólnie obchodziły już drugi z kolei Dzień pieczonego ziemniaka. Jak sama nazwa tego dnia wskazuje, wszystko w nim miało związek z ziemniakiem. Dzieci już od samego rana były podekscytowane przygotowanymi dla nich niespodziankami. Przy wejściu do przedszkola witał je duży transparent z portretem ziemniaka, zaś w salach zabaw na dzieci czekały przygotowane gry i układanki o tematyce "ziemniaczanej", a w menu królował oczywiście ziemniak. Przed i po obiedzie dzieci uczestniczyły w konkursach i zabawach na świeżym powietrzu, w których w roli głównej występował oczywiście ziemniak. Radosne nastroje udzielały się wszystkim, pląsom i zabawom dzieci nie było końca. Jednak kulminacją tego dnia były oczywiście długo oczekiwane pieczone ziemniaczki z ogniska, które dzieciom smakowały najbardziej. Przedszkolaczki z radością wspominają ten dzień, który niewątpliwie przyniósł im wiele wrażeń i jeszcze bardziej je zintegrował.
Relacja 2012-11-08, 11:56 | autor: Barbara Górna